HAKKIMIZDA

PiEG 2009 yılında Ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesi periodontoloji anabilim dalı ögretim üyelerinden Prof. Dr. Nejat Arpak öncülüğünde , diş hekimliğinde implantoloji alanında bagımsız araştırmaları desteklemek ve bu alanda bilimsel ve klinik bilgilerin arttırılmasını amaç edinmiş akademik bir eğitim grubudur.

PİEG temel olarak bilimsel tabanı dikkate alarak araştırma, geliştirme ve eğitim gibi 3 alanda aktif olarak çalışmalarını sürdürür.

Düzenlenen çalışma grupları ile diş hekimliği fakültelerinde yürütülen araştırmalar ve muayenehanelerde çalışmakta olan klinisyenler ile yakın bir iş birliği kurarak, diş hekimlerinin hastalarına implantoloji ve ilgili alanlarda daha iyi bir hizmet verilmesini sağlamayı hedefler.

(PİEG) Planmed İmplantoloji Eğitim Grubu’nun hedef ve vizyonu, bağımsız eğitim çalışmaları düzenlemek, bu konuda kurs, sempozyum, konferans ve çalışma gruplarını destekleyerek dental implantoloji ve ilgi alanlarında bilimsel etiği göz önünde bulundurarak gerçekçi düşünceleri yaymaktır.