BİLİMSEL KOMİTE
Dental implantoloji ve ilgi alanlarında yapılması düşünülen araştırma projelerinin teşvik edilip, desteklenmesi için çalışan Türkiye’nin önde gelen diş hekimliği fakültelerinde görev yapmakta olan saygın akademisyenlerinden oluşmaktadır.

Komitemiz diş hekimlerinin mezuniyet öncesi ve sonrasında sürekli eğitimlerine katkıda bulunan çeşitli düzeylerde etkinlikleri ticari yarar gözetmeden düzenleyen bilimsel bir birlikteliktir.
KOMİTE ÜYELERİMİZ
 • Prof. Dr.
  M.Nejat ARPAK
  Emekli Öğretim Üyesi
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  14.05.1953 ANKARA
  Master: University of Hacettepe Dental Faculty 1978
  Ph.d. programes : University of Ankara Dental Faculty 1982

  Commissions :
  Investigation commissioned
  - Periodontology Department of Dental Faculty , Ankara University , 1978-1982 
  Dentist of Officer - Military Hospital of Erzurum Mareşal Çakmak , Dental Clinic , 1982-1984
  Dr.Investigation commissioned - Periodontology Department of Dental Faculty , Ankara University, 1984-1985
  Assistant of associate professor - Periodontology Department of Dental Faculty , Ankara University, 1985-1987
  Associate professor - Periodontology Department of Dental Faculty , Ankara University, 1987-1992
  Visiting Professor - Universitys of Hamburg and Köln Dental faculty, 1995-1997
  Professor - Periodontology Department of Dental Faculty , Ankara University, 1992-2004

  Membership of Directorate :
  Turkish Periodontology Society 
  European Federation of Periodontology
  Chairman of Society of Comprehensive Oral Rehabilitation 2003-2005 
  Balkan Stomatological Society

 • Prof. Dr.
  Şenay CANAY
  Hacettepe Ünivesitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  R. ŞENAY CANAY, DDS, PhD
  Profesör

  Prof Dr. Şenay Canay orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde, Diş Hekimliği eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamıştır.

  1987 yılında “ Soy ve soy olmayan metal alaşımlarında görülen tarnish ve korozyonun in vitro olarak incelenmesi” konulu doktora tezi ile aynı üniversiteden “Bilim Doktoru” ünvanını; 1991 yılında “Doçent”, 2001 yılında “Profesör” unvan ve yetkisini almıştır. 1996 yılında Cenevre Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protez bölümünde misafir öğretim üyesi olarak 6 ay çalışmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslar arası makalesi ve sunumları vardır.

  TİPD, Avrupa Protez Cemiyeti (EPA) ve Dünya Protez Koleji (ICP)’ ne üyedir. Özel ilgi alanları; dental seramikler, implant üstü protetik rehabilitasyon ve estetiktir.

  2010 yılında Ralp McKinney Jr Yılın Araştırmacısı ödülünü almıştır.Halen Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

 • Doç. Dr.
  Tolga F. TÖZÜM
  Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  Doç. Dr. Tolga F. Tözüm 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Dişhekimliği Fakültesinden ‘Dönem Birincisi’ olarak mezun olmuştur. 1998 ve 2002 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde doktora öğrencisi olarak çalışmıştır. 2001 ve 2002 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Michigan Üniversitesi, Periodontoloji ve Geriatri Anabilim Dalı ve Kraniofasiyal Rejenerasyon Merkezi’nde bütünleştirilmiş doktora eğitimine devam etmiştir. Aynı süre zarfında Misch İmplant Enstitüsü İleri İmplant Eğitimi programına katılmıştır. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi ve Michigan Üniversitesi, Kraniofasiyal Rejenerasyon Merkezi’nde davetli araştırma görevlisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. 2004 ve 2006 yılları arasında Hacettepe Üniversite’nde Yardımcı Doçent olarak atanmış ve 2006 yılından bu yana aynı üniversitede Doçent ünvanı ile öğretim üyesi olarak devam etmektedir. 2010 yılı ocak ayında ‘Dekan Yardımcısı’ olarak atanmıştır. Bir adet ulusal ve 1 adet uluslararası kitap bölümü yazmıştır. Uluslararası bilimsel dişhekimliği dergilerinde 58 adet implantoloji ve periodontoloji alanlarında basılmış yayını ve uluslararası dişhekimliği toplantılarında 52 adet implantoloji ve periodontoloji konularıyla ilgili bilimsel sunumu bulunmaktadır (Ulusal yayınlar-sunumlar dahil değildir).

  International Congress of Oral Implantologists derneğinin Fellow üyesi, Amerikan Osseointegrasyon Akademisi’nin Aktif üyesi, Meffert İmplant Enstitüsü’nün (International Congress of Oral Implantologists derneğinin tanıdığı enstitü) Diplomat ve Onursal üyesi, Avrupa Periodontoloji Federasyonu, Türk Oral İmplantoloji Derneği ve Türk Periodontoloji Derneği üyesidir. Halen uluslararası bilimsel dergilerinden olan ‘Clinical Implant Dentistry and Related Research (SCI)’, ‘The Journal of Implant and Advanced Clinical Dentistry’, ‘Journal of Contemporary Dental Practice’ ve ‘Scholarly Research Exchange in Dentistry’ nin Editörler Grubu’nda yer almaktadır. Ayrıca birçok uluslararası implatoloji ve periodontoloji bilimsel dergilerinde davetli eleştirmen (hakem) olarak görev almaktadır.

  2002 yılında İstanbul’da düzenlenmiş olan International Association for Dental Research-CED kongresinde ‘Seyahat Ödülü (Dental İmplantoloji)’, 2006 yılında Taipei, Tayvan’da düzenlenen 24. Internaional Congress of Oral Implantologists Dünya Kongresi’nde ‘Platin Ödülü’ ve 2010 yılında ‘The Best Article published at ACTA Odontologica Scandinavia in 2009, Best Article Award (SCI)’ ödüllerini kazanmıştır. Dr. Tözüm ulusal birçok dişhekimliği toplantısında konferanslar vermiş ve uluslararası toplantılardan olan International Congress of Oral Implantologists (Tayvan ve Almanya dünya kongreleri), Alman Oral İmplantoloji Derneği ve Meffert İmplant Enstitüsü’nde davetli konuşmacı olarak çağırılmıştır. İmmediyat, erken ve geç olarak yüklenen dental implantların stabilitesi (rezonans frekans analizi), implant çevresi alveolar kemik kaybı, nitrik oksit metabolizması ve peri-implant oluk sıvısının yapısı ile ilgili olarak bilimsel araştırmalarına devam etmektedir. İn vitro ve in vivo araştırmalarına ek olarak, platform modifikasyonlu implantlar, ileri implantoloji ve ileri peridontoloji klinik uygulamalarını sürdürmektedir (e-posta: ttozum@icloud.com).

 • Prof.Dr.
  Hakan TERZİOGLU
  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  ...

 • Doç.Dr. Diş Tbp.Alb.
  Ümit KARAÇAYLI
  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Diş Hekimliği Bilimleri Merkezi Çene Cerrahisi Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  16.06.1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. Diş Hekimliği eğitimini 1993 yılında Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde tamamlamış. 1993-2002 yılları arasında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Sağlık Amirliğine Diş tabibi olarak çalışmış. 2002 yılında GATA Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi AD.’da doktora eğitimine başlamış. 2006 yılında doktora eğitimini tamamlayarak bilim doktoru ünvanı almış ve GATA Ağız Diş Çene Cerrahi kliniğinde uzman kadrosunda göreve başlamıştır. 2010 tarihinde doçent ünvanını almış. Bir adet uluslararası kitap bölümü yazmış. Ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi ve sunumları vardır. Halen GATA Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 • Yrd.Doç.Dr. Diş Tbp.Alb.
  Ramazan KÖYMEN
  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Diş Hekimliği Bilimleri Merkezi Çene Cerrahisi Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  ...

 • Prof. Dr.
  Elif ÜNSAL
  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  07.05.1965 tarihinde Ankara’da doğdum. İlkokul,ortaokul ve lise eğitimimi T.E.D. Ankara Kolejinde tamamladım. 1982 yılında liseden mezun oldum, aynı sene  Üniversite Seçme ve Yerleştirme sınavında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanarak kayıt oldum. 1987 yılında dişhekimliği öğrenimimi bitirerek diş hekimi oldum ve aynı fakültenin Periodontoloji Anabilim Dalı’nın doktora için açmış olduğu sınavı kazanarak, A.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandım. 21 Mayıs 1992 tarihinde “Juvenil ve Erişkin Periodontitis Tedavilerinde Dişetinin Histopatolojik Olarak Değerlendirilmesi” konulu doktora çalışmamı tamamlayarak, Doktor ünvanını aldım. 1 Haziran 1992- 1 Haziran 1994 yılları arasında Sheffield Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Hekimliği Bölümünde misafir öğretim üyesi olarak klinik, akademik ve araştırma alanlarında çalışmalarımı sürdürdüm. Bu görevden sonra tekrar A.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalındaki görevime döndüm. 28.5.1996 tarihinde anabilim dalımızda açılan yardımcı doçent kadrosuna atandım. Nisan 1996 dönemi Doçentlik sınavına başvurarak, 14.10.1996 tarihinde “Doçent” ünvanını aldım. 29.4.2003 yılında profesör ünvanı aldım. Halen Ankara Üniversitesinde profesör kadrosunda görevimi sürdürmekteyim. Evliyim ve iki çocuk sahibiyim.

 • Associate Professor
  Tony DAHER
  LLU Department of Restorative Dentistry; Private Practice, LaVerne, California, USA.
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  Tony Daher, DDS, MSEd, FACP, FICD.
  E-Mail: tonydaher@verizon.net

  Dr. Tony Daher began practicing dentistry in California in 1982 and his love for teaching promoted him to earn in 1984 a Master’s of Science degree in Medical Education from the University of Southern California (USC). Dr. Daher received a postgraduate certificate in Prosthodontics in 1988 from the University of California at Los Angeles (UCLA). He is the past clinic director for the international student program at U.S.C. in 1991; and past director of the Graduate Prosthodontic Program in Loma Linda University. Dr. Daher is currently an Associate Professor of Prosthodontics in the Center for Prosthodontics and Implant Dentistry at Loma Linda University (LLU), Visiting Professor at the Lebanese University in Beirut, Lebanon, and past Lecturer with the University of California at Los Angeles (UCLA) with the advanced Prosthodontics Program. He has written many scientific and clinical articles, and has lectured nationally and internationally on the subject of Prosthodontics. Dr. Daher maintains a private practice limited to Prosthodontics in LaVerne, California.

  He is a Diplomate of the American Board of Prosthodontics, a Fellow in the American College of Prosthodontists, a Fellow in the International college of dentists and an active member in numerous organizations including the Academy of Osseointegration, the Pacific Coast Society for Prosthodontics, the International College of Prosthodontics, the American Dental Association, the California Dental Association and the Tri-County Dental society.

 • DDS, MPH, MS, FACD
  Jin Y. KIM
  American Board of Periodontology (ABP)
  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  • Diplomate, American Board of Periodontology (ABP)
  • Diplomate, American Board of Oral Implantology/Implant Dentistry (ABOI)
  • Diplomate, International Congress of Oral Implantologists (ICOI)
  • Fellow, American College of Dentists (ACD)
  • Fellow, International Congress of Oral Implantologists (ICOI)
  • Fellow, American Academy of Implant Dentistry (AAID)
  • Past President, Western Society of Periodontology (WSP)
  • Co-Director, Global Dental Implant Academy (GDIA)
  • Lecturer, UCLA School of Dentistry
  • Private Practice in Diamond Bar & Garden Grove, CA, USA

  Dr. Jin Y. Kim is a 1986 graduate of dental school at University of Sydney, Australia He received specialty training in periodontics at UCLA School of Dentistry in 1998. Jin is board-certified by the American Board of Periodontology, and the American Board of Oral Implantology, making him a unique and rare dual board-certified specialist. Jin has advanced degrees in pathology, public health, and oral biology, and had been in general practice and academia for 9 years prior to starting his career in periodontology.

  Apart from specialty private practices in Diamond Bar, and West Garden Grove, California, Dr. Kim is currently engaged in teaching of dental students, residents and fellow dental professionals, as a lecturer at UCLA School of Dentistry and as a sought-out international speaker. He has spoken at national and international academic and clinical podiums including the International Association of Dental Research (IADR), Academy of Osseointegration (AO), American Academy of Periodontology (AAP), American Academy of Implant Dentistry (AAID), European Federation of Periodontology (EuroPerio), International Congress of Oral Implantologists (ICOI), National Institutes of Dental and Craniofacial Research (NIDCR), American Association of Public Health Dentistry (AAPHD), California Society of Periodontists (CSP), Academy of General Dentistry (AGD), Korean Academy of Maxillofacial Implants, Columbia Society of Periodontology, Western Society of Periodontology, and at a number of universities including New York University, USC, UCSF, Loma Linda University, University of Miami, Seoul National University, Wonkwang University, Chosun University, Chung San University, University of Sydney, University of Hong Kong, and of course, his alma mater, UCLA. Dr. Kim’s international lecture appearances span over 27 countries worldwide.

  Dr. Kim has been a consultant to numerous dental implant and device manufacturers. His research has been published in respected scientific journals such as Journal of Periodontology, Annals of Periodontology, Dental Implantology Update, Journal of Dental Research, Practical Periodontics and Aesthetic Dentistry, International Journal of Periodontics and Restorative Dentistry, and in several dental textbooks. He has translated a popular implant textbook into Korean language, and has contributed to a book chapter in a textbook. He is currently a lecturer at UCLA School of Dentistry, and has served as a past president of Western Society of Periodontology (WSP). He continuously serves on various capacities in the ICOI, and AAID.