QUESTIONS AND ANSWERS
 • İmplant (diş ekme) nedir?

  Adin dental implantları, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve titanium grade 5 ten yapılan yapay diş köküdür. Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha güvenli, fonksiyonel alternatif tedavi şeklidir.

 • İmplant uygulamasının faydaları nelerdir?

  İmplant tedavisi, rahat, sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. İmplant üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluştururlar. Eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. Hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kaldıracaktır.

 • İmplant'ların çeşitleri var mıdır?

  Adin dental implant sistemleri siz değerli hastalarımıza 2 farklı yüzey formunun yanında hem tek cerrahi hem çift cerrahi uygulanılabilmektedir ayrıca immediate loading (erken yükleme) prosedürüde implantlarımızda başarıyla gerçekleştirilmektedir.

 • İmplant tedavisi uzun ömürlü müdür?

  Adin dental implant sistemleri 20 yıla yakın tecrübesi ve patentli yeni teknolojileri ile dünyada implantojinin gelişiminde önemli yere sahiptir. Sahip oldugu FDA , UKAS , CE , RONET , ANAB  sertifikaları ile kalitesi ve klinik çalışmalarla başarısı ispatlanmıştır.İmplant tedavilerimiz ömür boyu diş eksikliğinizi karşılama yönündedir.

 • İmplantlar hangi durumlarda kullanılabilir?

  Adin dental implantları İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, her durum için uygulanabilir.

 • Her hastaya implant uygulanabilir mi?

  Adin dental implantları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Mevcut kemiğin kalitesi implantın başarısını etkileyen faktörlerden biridir.  Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. Genel sağlık durumu iyi olan herkese implant uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir.

 • İmplant yerleştirilirken acı duyar mıyım?

  Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Operasyon sırasında hasta tercihine göre genel ya da lokal anestezi kullanılabilir. Ameliyat sonrası, diş çekiminden sonraki ağrıya benzer bir ağrı olabilir. Genellikle implant'ın yerleştirildiği akşam duyulabilecek bu ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vak'alar da Adin dental implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz.

  Sizlerin diğer hastalarımıza, implant tedavisinden sonra nasıl hissettiklerini sormanızı isteriz. Doktorlarımız ve servis ekibimiz kendinizi rahat hissetmeniz için herzaman yanınızdadır.

 • Toplam tedavi süresi ne kadardır?

  Adin dental implant sistemleri günümüzde sadece 5 dakika içinde  yapılması bile mümkün oluyor. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon şekline göre toplam süre değişir.

 • İmplantlar yerleştirildikten hemen sonra protezlerim takılabilir mi?

  Adin dental Implant'larının kemik ile tam birleşmesini (Osteointegration) sağlamak amacıyla ilk 3 ay boyunca implant üstüne gelen yüklerin en aza indirgenmesi gerekir. Doktorunuz bu iyileşme süresinde size uygun geçici bir protez yaparak sizi dişsiz bırakmayacaktır. Daha sonra kalıcı dişler implantlarımızın üzerine monte edilerek tedavi sonlandırılacaktır.

 • İmplantların temizliği önemli midir?

  Evet. Hem de çok önemlidir. İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğu düşünülürse temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar hatta daha da önemli olduğunu belirtmek isteriz. İmplant temizliği normal dişlerin temizliğinden pek de farklı değildir, temizilik yöntemleri hakkında dişhekiminiz size ayrıntılı açıklamalarda bulunacaktır. Unutmamanız gereken şey, bu tip bir tedavinin başarılı olması için gerekli en önemli faktörün düzenli ağız bakımıdır.

 • İmplant üstüne yapılacak protezler nasıldır?

  Adin dental implantları üzerine yapılacak protezler vak'anın özelliğine göre değişik tiplerde olabilirler. Bunlar, kolayca temizlenmesi amacı ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde olabileceği gibi dişhekimi tarafından çıkartılabilecek şekilde de planlanabilir. Her iki planlamanın da avantaj ve dezavantajları vardır ve sizin için uygun olan tasarımı hekiminiz tedaviniz başlamadan önce size anlatacaktır.

 • Eksik her diş için 'bir' implant gerekir mi?

  Hayır. Eğer eksik diş sayısı '1'den fazla ise implant uygulanacak bölgeye bağlı olarak tek bir Adin dental implantı 2 ya da 3 diş yerine hizmet verebilir. 

 • İmplant vidası kemik ile kaynaşmaz ise (osseointegre olmaz ise) ne olur?

  Adin dental implantları ve  doğru yöntem kullanılması durumunda böyle bir ihtimal yok denecek kadar azdır. Bu tip bir başarısızlık genellikle cerrahi operasyonu takip eden ilk 3 ay içinde ortaya çıkar. Böyle bir durumda diş çekimi kadar kolay bir işlem ile implant yerinden çıkartılmalıdır. Bu bölgedeki kemiğin iyileşmesini takiben yeni bir implant konulacaktır.

 • İmplant tedavisi pahalı mıdır?

  Adin dental implant sistemleri sizlere en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara sunmaktadır. Ömür boyu sahip olucağınız mükemmel gülümseler için masrafınızın hiçte büyük olmadıgını siz değerli hastalarımız farkedeceklerdir. 

 • İmplant tedavisi nerede ve nasıl yapılır?

  Adin dental implant sistemlerini Türkiyedeki birçok önemli diş hekimliği fakültelerinde bulabileceğiniz gibi sistemlerimiz özel diş kliniklerinde de kullanılmaktadır.Tedavi öncesi hekiminize danışmanız yada firmamızla irtibat kurmanız durumunda bizler siz degerli hastalarımıza bütün gerekli uygulama prosedüründe yardımcı olacağız.

 • İmplant tedavisinde karşılaşılabilecek riskler nelerdir?

  Ağız içi ya da diğer cerrahi işlemlerde karşılaşılabilecek risklerin ötesinde bir risk söz konusu değildir. Bunlar erken dönemde infeksiyon ve alerji, protezlerin tamamlanmasından sonraki geç dönemde ise yetersiz ağız temizliğine bağlı iltihaplanmalar şeklinde ortaya çıkabilir. Özellikle erken dönem sırasında sigara kullanmak infeksiyon riskini arttırmaktadır.

 • İmplant tedavisi hangi vak'alarda ne avantajlar sunar?

  • Alt çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve protez taşıyan hastalar: Bu hastalar protezin hareketine bağlı olarak sürekli ağrıdan (vuruk) ve iyi çiğneyememekten şikayetçidirler. Bu şikayet zaman içinde proteze destek olan kemik dokunun erimesi ile daha da artar hale gelir. Bu tip hastalarda Adin dental implant tedavisi, yukarıdaki tüm şikayetleri ortadan kaldırdığı gibi kemiğin erimesini de durdurmaktadır.

  • Üst çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve protez taşıyan hastalar: Üst protezler alt çene protezlerine oranla daha stabil olsalar da protezin damağı kapatan tasarımı tat alma duygusunu azaltıp mide bulantısına neden olabilmektedir.

  • Alt ya da üst çenede dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalar: Bu hastaların şikayeti kancalarla tutunan protezin çirkin görüntüsü, ya da köprü yapılabilmesi için sağlam dişlerini kestirme zorunluluğu olarak sayılabilir.

  • Tek bir dişini kaybetmiş hastalar: Klasik tedavi metotlarında tek bir dişin restorasyonu için en az komşu iki dişi feda etmek zorunda kalınmaktadır. Böyle durumlarda tek bir Adin dental implant'ını yerleştirilerek komşu dişler kurtarıldığı gibi daha estetik ve fonksiyonel sonuçların ortaya çıkması sağlanır.

 • İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • Daha iyi estetik görünüm.
  • Daha iyi çiğneyebilme - Her istediğini yiyebilme.
  • Özgüvenin geri kazanılması ile daha mutlu bir sosyal hayat.
  • Her şeyi yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme.

 • İmplantların ömrü ne kadar?

  Adin dental implantlarının ağızda 20 yıl boyunca sorunsuz kaldığı görülmüştür. İmplantın ömrü bir çok etkene bağlıdır.  Hastanın sağlığı ve implantların bakımı bunların ikisidir.  Gereken bakım yapıldığı takdirde implantlar bir ömür boyu kullanılabilirler.  Ömürlerini etkileyen bir çok etkeni ve sizin risklerinizi dişhekiminiz size açıklayabilir.

 • İmplant uygulama kararında kişinin yaşı etken faktör mü?

  Hayır. Sağlık yaştan çok daha önemli bir faktördür. 70-80'lerindeki birçok hastanın cerrahi riskleri daha genç fakat sağlık sorunu olan hastalardan daha azdır. Ayrıca daha yaşlı kişilerin implanta ihtiyacı gençlerin ihtiyaçlarından daha olasıdır çünkü yaşlılarda daha çok diş kaybı olmuştur.

 • İmplantların vücut tarafından reddedilme ihtimali var mı?

  Adin dental implantları organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmış, ve yıllardır yoğun araştırmalara tabi tutulmuştur.  Bu maddeler hiç bir zaman canlı bir organizmanın parçası olmayan maddelerdir.  Vücudun bunlara karşı antigen üretip kalp ve böbrek transplantlarında olduğu gibi reddetmesi mümkün değildir.

 • İmplantlar kozmetik amaçlarla kullanılır mı?

  Adin dental implantları siz hastalarımıza estetik mükemmel gülümsemeler kazandırmaktadır fakat implantların kullanılmasındaki ilk amaç protez dişlere dayanak sağlamaktır.

 • İmplantların başarısı garantili mi?

  Adin dental implantlarının uygulama teknikleri son derece gelişmiş olmakla birlikte, çok ender durumlarda başarısız olunabilmektedir. Böyle durumlarda öncelikle problemin giderilmesine yönelik opersayonlarla işe başlanmalıdır. Size implantınızın bakımı hakkında gerekli bilgileri verebilir, gerektiğinde muayene edilebilir.  Biz implantların başarılı olması için elimizden geleni yapacağız, fakat siz de aynı gayreti göstermek durumundasınız.

 • İmplant yerleştirilmesi ne kadar zaman alıyor?

  Bu süre, durumunuz, ihtiyaçlarınız ve yapılacak işleme bağlıdır.  Bir tek ameliyat 5 dakika ile bir yarım saat arası sürebilir. Bütün bir tedavi bir ameliyatla da bitebilir, bir dizi ameliyat ve randevu da gerektirebilir. Tam iyileşme 3-4 ay sürecektir.

 • Ne kadar süre izin almalıyım?

  Genelde ameliyat günü ve takiben bir iki gün dinlenme tavsiye ediyoruz. Ameliyat yerinde şişme, ağrı ve morarma olabilir, şunu tekrar belirtmek gerekir ki, tedavi süresince hiç bir zaman dişsiz kalmayacaksınız. Çoğu durumda bütün bu işlemler için bir gün veya hafta sonu yeterli olabilmektedir.

  Siz değerli hastalarımıza Adin dental implant sistemlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla...

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player